Вход

Троен успех за айтоските борци през юни
от НП
18.06.2021
От началото на м.юни т.г. Клубът по свободна борба „Айтос” има три участия в национални състезания и един вицешампион на България в кат. 42 кг. Сребърния медал и купата за „Най-техничен състезател” от Държавното лично и отборно първенство по свободна борба заслужено спечели нашето момче Алиш Алиш, който стана фаворит и в едно друго особено важно за клуба състезание – на Националния турнир в Паисиево, община Силистра. Освен Алиш, златни медали за Айтос спечелиха  Октай Ружди – кат. 59 кг. при момчетата и Мехмед Ахлед – кат. 53 кг. при децата.
В Паисиево борческият успех на Айтос беше пълен. Второто място и сребърният медал при момчетата завоюва Рамадан Турай в кат. 59 кг. Четири са бронзовите медали и третите места за останалите от отбора – Юмет Ахмед – кат. 30 кг, Ерхан Себатин – кат. 32 кг., Адем Исмаил – кат. 59 кг., Серкан Фикрет – кат. 46 кг.
Третото състезание, в което айтоските момчета категорично се наложиха над претендентите за медали беше Националния турнир в с. Езерче, Разград, който традиционно се организира в чест на олимпийския шампион по борба през 1960 г. Димитър Добрев. Мехмед Ахмед, който е в отлична форма през този сезон, пребори безапелационно конкуренцията и спечели първото място в кат. 53 кг. Първото място и златен медал в Езерче спечели и Алиша Иванов – кат. 85 кг. Две втори места и сребърни медали спечелиха Алиш Алиш и Октай Ружди. Три са бронзовите медалисти – Ибрахим Хасан – кат. 42 кг., Серкан Фикрет – кат. 46 кг., Юмет Ахмед – кат. 50 кг.
Много спортни клубове могат да завиждат на активността и изявите на борците. До 10 юни т.г. те са участвали в над 20 състезания. И сезонът им не свършва, нито пък планират кой знае колко дълга лятна ваканция. В най-горещите месеци им предстоят участия в народни борби в Странджанския край – в Созопол, Средец и Приморско.
Тази неделя ще участват и в регионален турнир по борба в с. Партизани. На 20 юни трябва да са в Одрин на турнир по мазни борби.
Изключителните усилия на децата и техните треньори бяха възнаградени тази пролет с нови екипи, дарени от основния спонсор на Клуба – „Вайс профил” – София.