Вход

Започна последният кръг от Републиканския шампионат по мотокрос в Айтос
02.11.2021
66 състезатели се включиха в последния кръг от Републиканския шампионат по мотокрос. На трасето в Айтос най-добрите родни участници в различните класове премериха сили в събота, на 1 ноември - деня за свободни тренировки и квалификации. Трасето беше подготвено от Община Айтос и според представителите на БФМ е в идеално състояние. В квалификациите вчера, Кристиян Иванов в клас МХ65 с КТМ беше първи. Днес /2.11./ ще си избере място на стартовата решетка преди началото на първия манш. В клас МХ85 за пореден път над всички беше Хакан Халми с КТМ, който спечели квалификацията, давайки най-бърза обиколка от 1:53.528 мин. В клас МХ Юлиан Райчев с Кавазаки спечели първия манш, като успя да измине 10-те обиколки за време от 19:27.053 мин. Втори остана Веселин Малинов с Ямаха, а трети Теодор Гигов с Кавазаки. В клас МХ1 домакинът на Гран При Айтос и безспорен лидер в този клас Николай Йовчев с Хонда, взе квалификацията за радост на десетките фенове, които го аплодираха през целия ден. В клас МХ2 Майкъл Иванов, с новия си мотор Хускварна, беше най-бърз както в свободните тренировки, така и квалификациите, като записа най-бърза обиколка от всички – 1:43.0693 мин.
Днес в 10:50 часа е официалното откриване на Гран При Айтос на мотополигона в Айтос, като след него започват и състезателните маншове.